Islandica

FAQ

Přečtěte si nejčastější dotazy ohledně exkurzí na Islandu.
Pokud by Vás zajímalo cokoli dalšího, neváhejte nás kontaktovat

Jak si mohu zarezervovat exkurzi?

Nejjednodušší způsob, jak potvrdit rezervaci exkurze je přímo přes náš online rezervační systém. Dostupnost i ceny jsou zde vždy aktuální a rezervaci můžete potvrdit i během 30 sekund.  Platba kartou je zabezpečená a potvrzení po provedení platby přijde okamžitě.

Rozhodně doporučujeme si rezervovat exkurze s předstihem, protože bývají často vyprodané. V případě, že nemáte platební kartu, pak nás můžete zkontaktovat e-mailem a rezervaci vám potvrdíme po uhrazení vybrané exkurze bankovním převodem.

V jaké měně musím platit?

Rezervace jsou možné v čekých korunách, islandských korunách a eurech. Převody jsou automatizované dle vybrané exkurze. Měna je vždy určená v rezervačním panelu. Pro klienty, kteří platí bankovním převodem je vždy možnost platby v EUR nebo Kč.

Co je to Golden Circle / Zlatý okruh?

Golden Circle je název pro velmi populární turistický okruh na Islandu. Většinou začíná v Reykjavíku a následně směřuje do národního parku Thingvellir (s islandským parlamentem Althing), dále pak pokračuje do termální oblasti Geysiru a na obrovský vodopád Gullfoss. Nabízíme několik exkurzí na Zlatý okruh, které se dají zkombinovat s koupelí v termální laguně, raftingem, sněžnými skútry na ledovci a nebo s potápěním.

Nabízíte individuální a soukromé exkurze?

Ano, jakoukoliv exkurzi nebo zájezd vám můžeme připravit na míru.

Je společnost ISLANDICA s.r.o. pojištěná?

Ano, společnost ISLANDICA s.r.o. působí cestovní kancelář i jako cestovní agentura. Proto je pojištěná zákonnou pojistkou proti úpadku a přispívá do garančího fondu. Příslušné dokumenty je možné konzultovat ve spodní části (v patičče) našich stránek a dalších sekcích webu.

Kdy můžu zrušit rezervovanou exkurzi?

Všechny storno poplatky a rezervační podmínky najdete v sekci „Všeobecné podmínky“. Souhrn podmínek a storno poplatky musíte také akceptovat pro potvzení rezervace. Exkurzi je nutné zrušit písemně, tedy e-mailem.  Storna budou odečtena dle času, kdy dojde ke zrušení. Berte prosím v potaz, že platné jsou vždy podmínky splečnosti ISLANDICA s.r.o., a ne storno podmínky dodavatelů.

Je možné si u vás rezervovat incentivní služby?

Ano, ISLANDICA s.r.o. je cestovní kancelář s dlouholetou zkušeností v oboru incentivních služeb a zájezdů. Pokud hledáte exkurze na míru pro vaši firmu nebo celou incetivní cestu, jste rozhodně na správném místě. Připavíme vše na míru vašim požadavkům. Našich služeb využívají přední české společnosti.

Co je to vliv Vyšší moci - fource majeure?

Vliv vyšší moci je působení přírody či jiné působení jež není možno námi ovlivnit jako například klimatické či přírodní podmínky, nemoci, epidemie, stávky, teroristické činy, živelné pohromy, vážné politické nepokoje a atd. V souvislosti vyšší moci se ISLANDICA s.r.o. se zříká odpovědnosti v rámci doložky vyšší moci (vis maior, force majeure), za veškeré ztráty, náklady, škody či výdaje (vzniklé na základě potvrzené rezervace), jež může  zákazník utrpět.

Mám se pojistit, než se zúčastním vašich exkurzí a cest na Islandu?

Ano, doporučujeme všem našim klietnům, aby si sjednali cestovní pojištění a případně pojištění proti stornu. Cestovní pojištění a zdravotní pojištění by měl mít rozhodně každý, kdo se vydá cestovat po Islandu. Berte v potaz, že Island není součásti Evropské Unie.

V jaké řeči jsou exkurze prováděné?

 Exkurze s lokáním průvodcem jsou prováděné v angličtině. Pokud si objednáte exkurzi s audioprůvodcem, znamená to, že exkurze je vedena v angličtině (s tím, že průvodce mluví méně než standardních exkurzích), a k tomu je k dispozici chytrý audioprůvodce, kde jsou nabízeny kompletní informace ještě v 10 jazycích. Pro české a slovenské občany může být jako plus němčina nebo francouzština. Exkurze a zájezdy, které jsou prováděné v češtině jsou speciálně označené, tedy je u nich výslovně napsáno, že jsou s českým průvodcem.

Co je to vlastní odpovědnost na exkurzích?

Každý klient musí brát v potaz, že islandská příroda a adrenalinové sporty mohou přinášet i nepředvídatelná rizika. Veškeré exkurze v islandské přírodě realizovány na vlastní zodpovědnost účastníka. ISLANDICA s.r.o. nepřebírá žádnou odpovědnost za nehody způsobené samotnými klienty, jejich vlastní činností či působením přírody (nebo vyšší moci). Účastníci na těchto exkurzích mohou být požádáni dodavatelem islandské exkurze o podepsání prohlášení, ve kterém stvrzují, že jsou si vědomi možných rizik a nebezpečí při těchto exkurzích, a že tyto aktivity realizují na vlastní nebezpečí a odpovědnost.

Neodkládejte to

Rezervujte si exkurzi během 1 minuty