Exkurze na Islandu

Krátery Laki

Odjezd

Z Kirkjubæjarklaustur
}

Délka

8-9 hodin

Exkurze Jeepem do vnitrozemí na krátery Laki a do kaňonu Fjaðrárgljúfur

Exkurze na krátery Laki je jednodenní výlet Super Jeepem, která začíná z jihu Islandu. Na vlastní oči uvidíte slavné sopečné krátery Laki pojmenované v islandštině Lakagígar, které vznikly při erupcích v letech 1783-4. Během této cesty do vnitrozemí uvidíte také kráter Tjarnargigur, nádherný vodopád Fagrifoss a magický kaňon Fjaðrárgljúfur.

Exkurze začíná a končí v městečku Kirkjubaejarklaustur, (zkráceně Klaustur), situovaném na jihu Islandu vedle hlavní silnice Ring Road číslo 1. Pokud bydlíte v blízkosti vesničky Kirkjubaejarklaustur, zařídíme Vám vyzvednutí ve vašem ubytování zdarma. Užijete si nádherné výhledy na horské velikány, a v průběhu cesty se dozvíte mnoho zajímavých informací, zajímavostí a fakta o historii a geografii od našeho lokálního průvodce. Největší z kráterů Laki je vysoký přibližně 200 metrů a je součástí řady dalších kráterů. Zde se zastavíme přibližně na 2 a půl hodiny. Budeme tak mít dostatek času vyjít až nahoru kráteru Laki a pokochat se krásným pohledem na okolní krajinu. Pokud nejste velcí nadšenci výšlapů, s naším Jeepem se dostanete i na další blízké vrcholky hor, kde si můžete vychutnat stejně tak pěkné výhledy. Následující zastávkou je Tjarnargígur kráter, který má uprostřed vodu. Výstup na kráter je jednoduchý, takže si ho užije každý. Odpoledne nás čeká  slavný kaňon Fjaðrárgljúfur. Tento fascinující zelený kaňon na řece Fjaðrá je přírodní úkaz o délce 2 kilometrů a hloubce až 100 metrů. Kaňon Fjaðrárgljúfur vznikl působením eroze a vody, jež odtékala z ledovců po dlouhá staletí. Počátky tohoto kaňonu údajně spadají ke konci poslední doby ledové, ale jeho svahy jsou až 2 miliony let staré. S trochou fantazie najdete na jeho stěnách a útesech hned několik různých postav a obličejů skrytých lidí a islandských trolů.

CO SI VZÍT S SEBOU?
Pohodlné teplé a nepromokavé oblečení, trekové boty s pevnou podrážkou, jídlo a pití po dobu trvání exkurze, doplňky dle roční doby, sluneční brýle.

Kaňon Fjaðrárgljúfur Island

$

Cena zahrnuje

Exkurze dle itineráře Super Jeepem, anglicky hovořící průvodce, lokální daň.
$

Odjezd

Z Kirkjubæjarklaustur
$

Délka exkurze

8-9 hodin
$

Obtížnost exkurze

2 / 5
$

Minimální věk

Není omezen
$

Poznámka

Kód exkurze: SI

Online rezervace

Loading...
$

Cena zahrnuje

Exkurze dle itineráře Super Jeepem, anglicky hovořící průvodce, lokální daň.
$

Odjezd

Z Kirkjubæjarklaustur
$

Délka exkurze

8-9 hodin
$

Obtížnost exkurze

2 / 5
$

Minimální věk

Není omezen
$

Poznámka

Kód exkurze: SI