Exkurze na Islandu

Laugavegur trail – 4 dny, chatky

Odjezd

Z Reykjavíku
}

Délka

4 dny

 LAUGAVEGUR TREK – 4 DNY, CHATKY

Vydejte se pěší túrou přes fascinující přírodu, která je tvořena z ledovců, sopek a nádherné přírody. Tento trek patří mezi „20 nejlepších výletů na světě“.
Průvodce vás provede tou nejlepší a nejbezpečnější cestou, který tento trek nabízí. O nic se nemusíte starat, zavazadla vám budou transportovány od chaty k chatě, stačí vám tedy pouze turistický batoh na výlety. Naší čtyřdenní cestu začneme od „duhových hor“ Landmannalaugar podél stezky Laugavegur. Pěší tůra povede přes vysočiny Islandu, směrem na jih až do fascinujícího údolí Þórsmörk.

1. DEN: REYKJAVÍK – LANDMANNALAUGAR – HRAFNTINNUSKER
Brzy ráno vyrazíme z hlavního města Reykjavík do „duhových hor“ Landmannalaugar a začneme pěší tůru nádhernou krajinou. Předpokládaná doba chůze bude 4 až 5 hodin. Naším cílem bude pouštní místo Hrafntinnusker, kde v místní chatce strávíme první noc. Hrafntinnusker je asi největší geotermální pole na Islandu. Budete mít možnost vidět exkluzivní  velké množství horkých pramenů, vývěrů a fumarol (prudkých úniků páry ze země).

2. DEN: HRAFNTINNUSKER – ÁLFTAVATN
Po snídani opustíme chatku a vydáme se dále po stezce Laugavegur. Čeká nás 4-5 hodin chůze. Půjdeme okolo islandské hory Reykjafjöll až do velkolepé oblasti Jökultungur, což jsou ryolitové vrcholky hor, které svojí konzistencí připomínají zaschlé bláto smíchané s hrubozrnným pískem. Jsou tak pastvou pro oko i objektiv :). Z vrcholu Jökultungur zažijete skvělý pohled na jezero Álftavatn a Fjallabak. U jezera Álftavatn strávíme druhou noc.

3. DEN: ÁLFTAVATN – EMSTRUR
Třetí den nás bude čekat delší (6-7 hodinová) zajímavá cesta černou písečnou pouští až k zelené pusté oáze Emstrur, kde strávíme třetí noc. Zažijeme fantastický pohled na sopku Stórasúla. Známé ledovce Eyjafjallajökull a Mýrdalsjökull uvidíme rozprostřené přímo před námi. Půjdeme se také podívat  na 200 metrový hluboký kaňon Markarfljótsgljúfur.

4. DEN: EMSTRUR – ÞÓRSMÖRK – REYKJAVIK
Poslední den opustíme Emstrur a vydáme se dále po stezce Laugavegur až k nádhernému údolí Þórsmörk. Doba chůze bude opět 6-7 hodin. Během naší cesty budeme mít skvělý výhled na ledovec Mýrdalsjökull, který je 4. největším ledovcem na Islandu. Jakmile sestoupíme do oblasti Almenningar, pohled na krajinu se změní a začne se krásně zelenat. Ocitneme se tak ve fascinujícím údolí Þórsmörk. Stezka Laugavegur tímto končí a bude následovat transport do Reykjavíku. Cestou budete mít ještě možnost vidět krásný vodopád Seljalandsfoss.

exkurze - 4 denní Laugavegur trek


Čas odjezdu z Reykjavíku:
7:00 – Tourist Information Center at Reykjavik’s City Hall (Ráðhúsið) on Vonarstræti
7:15 – Hallgrímskirkja Church
7:30 – Reykjavik Campsite

Čas odjezdu mimo Reykjavík:
8:35 – Selfoss N1 gas station
9:15 – Hella- Bus Terminal

Trek vnitrozemí Islandu

Laugavegur-Isalnd

$

Cena zahrnuje

Transport z Reykjavíku a zpět, anglicky mluvícího průvodce, ubytování, strava (snídaně, obědy, svačiny,večeře), transport zavazadel od chaty k chatě.
$

Odjezd

Z Reykjavíku
$

Délka exkurze

4 dny
$

Obtížnost exkurze

3 / 5
$

Minimální věk

14 let
$

Poznámka

Kód exkurze: AA-TR-L4H

Online rezervace

Loading...
$

Cena zahrnuje

Transport z Reykjavíku a zpět, anglicky mluvícího průvodce, ubytování, strava (snídaně, obědy, svačiny,večeře), transport zavazadel od chaty k chatě.
$

Odjezd

Z Reykjavíku
$

Délka exkurze

4 dny
$

Obtížnost exkurze

3 / 5
$

Minimální věk

14 let
$

Poznámka

Kód exkurze: AA-TR-L4H