Exkurze na Islandu

Laugavegur Trek – 4 dny, stany

Odjezd

Z Reykjavíku
}

Délka

4 dny

ČTYŘDENNÍ TREKING NA ISLANDU
– s ubytováním ve stanech a stravou

Vydejte se pěší túrou přes fascinující přírodu, která je tvořena z ledovců, sopek a nádherné přírody. Tento trek patří mezi „20 nejlepších výletů na světě“.

1. den REYKJAVIK – LANDMANNALAUGAR – HRAFNTINNUSKER
Túra na vysněnou stezku – dnes vyrážíme na cestu Laugavegur!
Cesta do Landmannalaugaru bude trvat přibližně 3–4 hodiny, nejprve podél jižního pobřeží a poté nahoru do vysočiny, kde strávíme několik příštích dní. Cesta je sama o sobě fascinující, povede nás po magickém sopečném pohoří nejaktivnější sopky Islandu – Hekly. Tato sopka, kterou mnozí Evropané ve středověku označili jako „Brána do pekla“, chrlila během minulého století každých 10 – 15 let. Landmannalaugar je místo, kde zahájíme stezku Laugavegur, která nás povede neuvěřitelně rozmanitou krajinou až do Þórsmk (Thorsmork), zeleného údolí s borovými lesy.
Dnes procházíme geotermálními zázraky, díky kterým je tato oblast tak pozoruhodná, uvidíme neuvěřitelně zářivé barvy rolyolitických hor a horké prameny. Mezi památky patří hora Brennisteinsalda, nejbarevnější hora na Islandu. Na cestě do Hrafntinnuskeru, kde strávíme první noc, uvidíme horký pramen Stórihver.
Noc strávíme v kempu v této velmi odlehlé a mimořádně krásné oblasti. Večeře na nás bude čekat v kuchyňském stanu.
Vzdálenost: 12 km, doba chůze: 4-5 hodin, zvýšení nadmořské výšky: 470 m

2. den – HRAFNTINNUSKER – ALFTAVATN
Druhý den, než vyrazíme na další etapu naší cesty, nás čeká výživná snídaně. Dnešní vrchol programu jsou zbarvené hory Reykjafjöll a oblast Jökultungur. Uvidíme jak geotermální aktivita změnila celý ráz této drsné krajiny. Vrchol Jökultungur je úžasné místo, odkud si můžete vychutnat nádherný výhled na celou oblast Fjallabak a na Álftavatn, jezero poblíž kempu, kde strávíme druhou noc. Abychom se tam však dostali, musíme přejít řeku, což je obvykle velmi vzrušující zážitek, zvlášť pro ty, kteří to ještě nezažili.
Na závěr dne budeme relaxovat u veliké večeře s úchvatnými výhledy všude kolem nás.
Pěší turistika: 12 km,  doba chůze: 4-5 hodin, sjezd: 490 m

3. den – ALFTAVATN – EMSTRUR
Po dobrém zaslouženém spánku a energické snídani jsme připraveni vyrazit znovu.
Začínáme broděním přes další potok a pokračujeme na Mælifellssandur a do „země sopky“. Cestou do Emstruru uvidíme sopky Stórasúla a Hattafell. Pokud budeme mít štěstí s dobrou viditelností, tak nás čekají dechberoucí výhledy na dva velmi známé sopečné horské ledovce, Mýrdalsjökull a Eyjafjallajökull. Tato zlověstná dvojčata dodala několik úžasných připomenutí síly přírody. Eyjafjallajökull je sopka, jejíž eruptivní síla poslala popel stoupající na 30 000 ft, což vážně narušilo letecký provoz v roce 2010 a Mýrdalsjökull, který zahalil tolik obávanou sopku Katlu pod ledovou čepici. Na cestě k Botnaru, zelené oáze uprostřed černé písečné pouštní oblasti, uvidíme Markarfljótsgljúfur, ohromující kaňon s hloubkou 200 m, vytvořený ledovcovou řekou. Náš kemp je v této oblasti. Zde nás čeká poslední závěrečná večeře.
Vzdálenost: 15 km, doba chůze: 6-7 hodin, klesání: 40 m

4. den – EMSTRUR – THORSMORK – REYKJAVIK
Po poslední společné snídani v horské chatě, opustíme oblast Emstrur a pokračujeme po stezce k Þórsmörku. V průběhu naší cesty přes Almenningar, malebnou roklinou od hory Einhyrningur (hora Unicorn), budeme mít stále krásný výhled na ledovce. Když se budeme blížit k Þórsmörku, ráz přírody se značně změní, začnou se již objevovat stromy. Nyní můžete oslavit dokončení světoznámé stezky Laugavegur!
Vzdálenost: 15 km, doba chůze: 6-7 hodin, sestup: 300 m.

Zpět do Reykjavíku přijedeme kolem 21:30. Autobus vás odveze buďto na čerpací stanici Miklabraut 101 Orkan (nákupní centrum Kringlan), do kempu Reykjavik a nebo na City Hall Vonarstræti. Z těchto míst jsou k dispozici taxi a místní autobusová doprava.

ODJEZDY Z REYKJAVÍKU
7:00  – Tourist Information Center at Reykjavik’s City Hall (Ráðhúsið) on Vonarstræti
7:15 – Hallgrímskirkja Church
7:30  – Reykjavik Campsite

CO SI VZÍT S SEBOU?
Pevnou turistickou obuv, čepici, zimní rukavice, teplé ponožky, vnější vrstvy odolné proti větru a dešti, několik spodních termoizolačních vrstev oblečení. Více informací obdržíte po e-mailu při vytvoření objednávky.

exkurze - 4 denní Laugavegur trek

Laugavegur trek na Islandu

4 denní exkurze ve vnitrozemí Islandu

Duhové hory na Islandu

$

Cena zahrnuje

Transport z Reykjavíku a zpět, anglicky mluvícího průvodce, ubytování, strava (snídaně, obědy, svačiny,večeře), transport zavazadel z kempu do kempu, lokální daň.
$

Odjezd

Z Reykjavíku
$

Délka exkurze

4 dny
$

Obtížnost exkurze

3 / 5
$

Minimální věk

8 let
$

Poznámka

Kód exkurze: AA

Online rezervace

Loading...
$

Cena zahrnuje

Transport z Reykjavíku a zpět, anglicky mluvícího průvodce, ubytování, strava (snídaně, obědy, svačiny,večeře), transport zavazadel z kempu do kempu, lokální daň.
$

Odjezd

Z Reykjavíku
$

Délka exkurze

4 dny
$

Obtížnost exkurze

3 / 5
$

Minimální věk

8 let
$

Poznámka

Kód exkurze: AA