Exkurze na Islandu

Thórsmork

Odjezd

Hvolsvöllur
}

Délka

7-8 hodin

Exkurze do údolí Thórsmork Super Jeepem

Pokud toužíte po turistice na Islandu, tak neváhejte a přidejte se k nám na tuto nezapomenutelnou cestu. Chcete-li zažít neobvyklou krajinu kolem vás – od zvlněných horských hřebenů a mechem pokrytých lávových polí až po lesy a vodopády, tak rezervujte tuto exkurzi a svezte se s námi dokonce i Super Jeepem.

Toto dobrodružství začne tím, že vás jeden z našich sympatických průvodců vyzvedne obrovským Super Jeepem na místě setkání – Midgard Basecamp ve městě Hvolsvöllur (100 km východně od Reykjavíku na jižním pobřeží). Poté pojedeme směrem k údolí Thorsmork / Þórsmörk, kde se bude konat pěší túra. Rozhodně nezapomeňte fotoaparát, protože při této exkurzi navštívíte mnoho skvělých fotogenických míst. Na cestě budeme míjet ledovec Gígjökull, kde uvidíte některé účinky ledovce Eyjafjallajökull, odkud se během erupce v roce 2010 řítila velká ledovcová povodeň.

Jakmile budete v srdci údolí Thorsmork / Þórsmörk, tak zahájíme nezapomenutelnou túru, při které dostanete možnost si prohlédnout velkou část nedotčené scenérie v odlehlém srdci země. Výhled na ledovec spolu s okolními horami a zářivými barvami činí tuto túru skutečně vynikající. Celková délka túry je asi 8-10 km (cca 3-4 hodiny) s převýšením kolem 400 metrů, takže na to pamatujte při zvažování své kondice.

Turistickou túru Thorsmork / Þórsmörk by si neměl nechat ujít žádný outdoorový nadšenec, který navštíví Island. Buďte fyzicky aktivní a užijte si jedno z nejmalebnějších míst, na které kdy narazíte. V Thorsmorku má každé roční období své kouzlo a dává skvělou příležitost k opakované návštěvě. Super Jeep pojme 5 – 16 osob, takže naše výlety jsou vždy zážitkem pro malou skupinu, který vám poskytne prostor k relaxaci a spoustu času položit našim odborným průvodcům tolik otázek, kolik si budete přát.

Vodopád Seljalandsfoss

CO SI VZÍT S SEBOU?
Teplé trekové oblečení formou vrstev cibule, nepromokavá bunda, turistická obuv, rukavice, čepici, fotoaparát, občerstvení

 

$

Cena zahrnuje

Transfer dle itineráře Super Jeepem, anglicky hovořící průvodce, lokální daň
$

Odjezd

Hvolsvöllur
$

Délka exkurze

7-8 hodin
$

Obtížnost exkurze

2 / 5
$

Minimální věk

13 let
$

Poznámka

Kód exkurze: AA

Online rezervace

Pro rezervaci nás prosím kontaktujte na info@islandica.cz
$

Cena zahrnuje

Transfer dle itineráře Super Jeepem, anglicky hovořící průvodce, lokální daň
$

Odjezd

Hvolsvöllur
$

Délka exkurze

7-8 hodin
$

Obtížnost exkurze

2 / 5
$

Minimální věk

13 let
$

Poznámka

Kód exkurze: AA