Islandica

Víza a povolení na Island

Island je součástí Schengenského prostoru, proto občané České republiky nepotřebují k návštěvě Islandu za turistickým účelem do 90 dnů pobytu vízum. Pozor, Island však není součástí Evropské unie.

Ke vstupu na území Islandu vám bude stačit pouze platný občanský průkaz nebo cestovní pas. Pozor je však nutné, aby jeho platnost byla minimálně ještě 90 dnů po návratu z cesty. Jinak vám vstup na území Islandu může být zamítnutý. Pokud cestujete s dítětem, ujistěte se, že má také platný cestovní doklad.

Pokud na Islandu chcete zůstat déle než 3 měsíce, je nutné se registrovat na úřadě státní správy skra.is. Aktuální informace získáte nejlépe na http://www.utl.is, Odkaz na stránky českého ministerstva zahraničí:chttps://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/island/cestovani/index.html

Kontakty na ambasádu:

Honorární konzulát pro Českou republiku na Islandu:

Őgmundur SKARPHÉDINSSON reykjavik@honorary.mzv.cz

Tel: +354 5117 011 / +354 8933 977

Honorární konzulát Islandu v Praze:

Klára Dvořáková – Holubová advokáti s.r.o.

Za Poříčskou bránou 21/365, 186 00 Praha 8, Tel:212 242 091

Kontakty na úřady: .

www.utl.is, www.government.is  

Pracovní víza na Island je nutno zařídit v souvislosti s povolením k pobytu, více informací naleznete zde: https://utl.is/index.php/en/residence-permits-based-on-work. Na Islandu pracuje hodně českých občanů a pokud máte potvrzenou legální práci od islandského zaměsnavatele, získání pracovního povolení není složité.

Upozornění: pro aktuální informace vždy konzultujte oficiální stránky http://www.utl.is,  a stránky českého ministerstva zahraničí https://www.mzv.cz/jnp/. Pro konzultaci, co je možné a není možné dovážet na Island si pečlivě prostudijte stránky celní správy: https://www.tollur.is/english/individuals/customs/traveling-to-iceland/.