Exkurze na Islandu

Zlatý okruh odpol.

Odjezd

}

Délka

Gejzír na Islandu

Zlatý okruh Islandu v odpoledních hodinách –  Þingvellir, Gullfoss, Geysir.

Zlatý okruh nabízí jedny z nejkrásnějších přírodních památek Islandu. Během 6 hodinové exkurze navštívíte Národní park Þingvellir, který je nejoblíbenějším parkem jak mezi Islanďany, tak mezi turisty. Od roku 2004 je zaslouženě  zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Právě zde byl založen první islandský demokratický parlament Alþing v roce 930 a po několik následujících století se tu i scházelo a rozhodovalo o osudu ostrova. Park je také zajímavý i z hlediska geologického, protože v něm dochází ke zlomu dvou litosférických desek (Severoamerické a Euroasijské).

Exkurze dále pokračuje na druhý bod Zlatého okruhu, což je překrásný vodopád Gullfoss (Zlatý vodopád). Tento mohutný vodopád spadá ve dvou skocích ledovcové řeky do úchvatného kaňonu Hvítárgljúfur. Dle našeho mínění je to rozhodně jeden z nejkrásnějších vodopádů Islandu, a klidně by se dalo říci, že i na světě.

Dále pokračujeme do termálního údolí Haukadalur, kde se nachází slavný Geysir. Tento gejzír, který dal jméno ostatním gejzírům světa sice není momentálně aktivní, ale nebojte se, o skvělou podívanou se postará „jeho mladší bratr“ gejzír Strokkur. Strokkur chrlí do výšky až 35 metrů každých 5-8 minut. Z oblasti gejzírů se vydáme zpět do Reykjavíku a tím uzavřeme cestu na Zlatém okruhu.

DETAILY EXKURZE ZLATÝ OKRUH ODPOLEDNE – KÓD AH11

Cena zahrnuje: transfer autobusem, exkurze dle itineráře,  anglicky hovořícího průvodce, lokální daň.

Odjezdy: každý den  (celoročně).

Čas odjezdu z Reykjavíku: odjezdy denně, informace naleznete v rezervačním formuláři.

Čas odjezdu:  sraz na určené turistické zastávce nebo před vaším hotelem (pokud není v omezené zóně centra) je 30 min. před rezervovaným odjezdem. Mějte na paměti, že vyzvednutí klientů z jednotlivých zastávek a  hotelů může trvat až 20 minut.

Trvání exkurze: 6 hodin i s transferem.

Minimální věk: není omezen

Obtížnost exkurze: 1 z 5 možných (jednoduché – nenáročné)

Co si s sebou přinést: teplé a nepromokavé oblečení,  nepromokavé trekové  boty, doplňky dle roční doby.

Vodopád Gullfoss

$

Cena zahrnuje

$

Odjezd

$

Délka exkurze

$

Obtížnost exkurze

/ 5
$

Minimální věk

$

Poznámka

Online rezervace

REZERVOVAT TUTO EXKURZI:
Loading...
$

Cena zahrnuje

$

Odjezd

$

Délka exkurze

$

Obtížnost exkurze

/ 5
$

Minimální věk

$

Poznámka